MAYOR GROUP  www.mayorgroup.com 

We would love to hear from you !  Thank you for your comments and suggestions at MAYOR GROUP forum

MAYOR GROUP general forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Washington D.C. KONUT PAZARINDA MÜSTAKİL VE SIRA EVLER

Washington D.C. KONUT PAZARINDA MÜSTAKİL VE SIRA EVLER

Dünyanın en büyük gayrimenkul yatırım holdinglerinden Weyerhaeuser’ın stratejisti Dr. Murat Mayor tarafından 2006 da kuruluşu ve planlaması yapılan Camberley Homes firması A.B.D.’de doğu sahili pazarında konut inşaatları yapmaktadır. Özellikle başkent Washington D.C. pazarını hedefleyen firmanın ilk projelerinden biri Falls Church semtindeki Stockwell Manor sitesidir. Falls Church Washington DC metropolitan alanı içinde olmakla birlikte Kuzey Virginia sınırları içinde kalan popüler bir yerleşim alanıdır.

Satış fiyatları 1.2 ve 3.5 milyon dolar arasında degişen konutlar sıra ev ve müstakil evlerden oluşmaktadır. Firma pazara sunduğu konutların planlarını müşterilerin talepleri doğrultusunda büyük ölçüde değiştirebilmekte, iç mekan, bina şekli ve büyüklükleri ile cephelerde mahalle standartları ile çelişmeyecek şekilde istenen farklılaşmaları yapabilmektedir.
2007-2012 döneminde 2 kısım olarak planlanan 67 müstakil ev ve 142 sıra evin tamamı satılmış olup proje ev sahiplerinden oluşan derneğe teslim edilmiştir.

Binalar zemin üstünde 2 veya 3 katlı, ilave olarak bahceye cıkısı ve pencereleri olan bodrum katları mevcuttur. Bodrum katlarında spor, oyun, eglence ve calısma mekanları bulunmaktadır. Konutun 2 yada 3 araç alabilen kapalı garajları bulunmaktadır.
Proje Dr. Murat Mayor tarafından yeni inşaat firmasının ve yeni hizmet modelinin markalaşmasında önemli bir adım olarak değerlendirilmekle birlikte, ekoloji/yeşil duyarlılğı ile de idari kurumlar ve tüketici derneklerinin ödül ve takdirlerini kazanmıştır.